Ana içeriğe atla

The Nippon Foundation (Nippon Vakfı) tarafından hayata geçirilen Read Japan Projesi kapsamında Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'ne bağışlanan kitapların teslim töreni gerçekleşti.

Japonya Büyükelçisi Ekselans KATSUMATA Takahiko ve Japonya Büyükelçiliği Heyeti, törenden önce Japonca Mütercim ve Tercümanlık Anabilim Dalı Öğr. Gör. ASANO Ryoko’nun dersine katılıp Fakültemiz Japonca Mütercim ve Tercümanlık ABD öğrencileriyle görüştü.

Törende Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ali Osman KURT, yaklaşık 100 yıl önce başlayan Türk-Japon ilişkilerine değinerek açılış konuşması yaptı. Ardından Fakültemiz Dekanı Sayın Prof. Dr. İsmail ÇAKIR'ın konuşması gerçekleşti. Daha sonra Japonya Büyükelçisi Ekselans KATSUMATA Takahiko, değerli konuşmasıyla törene katkıda bulundu.

Türk-Japon ilişkilerinde bir dostluk nişanesi olarak Üniversitemize hibe edilen kitapları Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ali Osman KURT Hocamızın Japonya Büyükelçisi KATSUMATA Takahiko tarafından teslim almasıyla tören sona erdi.

Son olarak Japonya Büyükelçisi Ekselans KATSUMATA, Japonya Büyükelçiliği Heyeti, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Osman KURT, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. İsmail ÇAKIR, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif KİREÇCİ, Japonca Mütercim ve Tercümanlık ABD Hocaları ve öğrencileriyle birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

71

289

3564

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.